Więcej w kategorii:

Blog Sklepy Blog wszystkie
26.04.2021

Sklep WWW – WooCommerce, PrestaShop czy Shoper?

Autor:

Maciej Żmudzki

Co sprawdzi się lepiej w twoim biznesie? Dostępne na rynku systemy sklepów internetowych pozwalają na dużą dowolność jeśli chodzi o ich zastosowanie i funkcjonalność. Najpopularniejsze z nich to przede wszystkim PrestaShop, Shoper i WooCommerce — idealne dla osób, które chcą prowadzić własny biznes w Internecie.

Rodzaje platform e-commerce

Zanim zdecydujesz się na konkretne oprogramowanie sklepu, warto wiedzieć, jakie rodzaje systemów dostępne są na rynku. Rozróżniamy platformy abonamentowe i platformy Open Source — o tym, która opcja jest lepsza, decyduje przede wszystkim to, jak duży sklep będzie posiadał właściciel, jakich funkcji szczególnie potrzebuje, a także jaką ilością produktów planuje zarządzać.

  1. Platformy abonamentowe — funkcjonują w ramach modelu SaaS (z ang. Software as a Service) i polegają na opłacaniu miesięcznego lub rocznego abonamentu, który gwarantuje dostęp do gotowego programu. Rozwiązanie typu płatnego jest polecane szczególnie dla osób początkujących, które wolą, aby większością spraw związanych ze sklepem zajął się bezpośrednio usługodawca.
  2. Platformy darmowe — czyli dostępne na wolnej licencji, które można zainstalować samodzielnie na własnym serwerze. Aby cieszyć się jak najlepiej skonfigurowanymi funkcjami i poprawnie działającym sklepem warto skorzystać z usług profesjonalistów. Darmowy system sklepu oferuje mnóstwo możliwości personalizacji, jednak bez fundamentalnej wiedzy wprowadzenie dodatkowych pluginów lub technologii może okazać się zbyt trudne.

WooCommerce

WooCommerce to dodatek do platformy zarządzania treściami, czyli WordPress. Dzięki otwartej licencji wielu Klientów przekonało się, jak duże możliwości oferuje połączenie darmowej strony na WordPressie oraz sklepu internetowego z WooCommerce. Aby spersonalizować swoją stronę, a także sklep wystarczy wybrać odpowiedni motyw i prowadzić dodatkowe wtyczki, które zagwarantują Ci sprawną integrację między stroną a sklepem. Ponadto w systemie WooCommerce do wyboru jest wiele walut, wersji językowych, a także metod logistycznych i kurierskich.

Dlaczego warto wybrać WooCommerce?

  • jest zupełnie darmowy i idealny dla małych lub średnich sklepów,
  • oferuje możliwość zakupu dodatkowych funkcji, które ułatwią prowadzenie sklepu,
  • szyfrowanie SSL gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa,
  • system WooCommerce jest ciągle wspierany i aktualizowany,
  • charakteryzuje się intuicyjnym panelem administracyjnym, a ponadto dużą ilością szablonów podstawowych i premium,
  • daje możliwość wprowadzenia wysyłek z Pocztą Polską, InPostem i Kurierami,
  • pozwala na zintegrowanie płatności przy pomocy PayPal, PayU, Przelewy 24 i DotPay.

PrestaShop

Podobnie jak pierwszy z systemów na naszej liście tak i ten jest całkowicie darmowy. Jedyne koszty, z którymi musisz się liczyć to opłata za własną domenę i hosting — w skali roku nie jest to zbyt duży wydatek zwłaszcza jeśli sklep jest małej lub średniej wielkości. Niezaprzeczalną zaletą systemu PrestaShop jest całkowita swoboda w zakresie zarządzania asortymentem, zamówieniami, śledzeniem statystyk, a także możliwość wprowadzania dodatkowych funkcji, takich jak np. porównywarka produktów, płatności kartami, czy też newsletter.

PrestaShop charakteryzuje się:

  • w pełni darmowym silnikiem i możliwością rozszerzenia funkcji sklepu wybierając płatne wtyczki,
  • wieloma darmowymi motywami graficznymi,
  • intuicyjnym panelem administracyjnym,
  • na bieżąco naprawianymi lukami w bezpieczeństwie jeśli takowe występują, a także ciągłymi aktualizacjami,
  • wsparciem w zakresie optymalizacji sklepu pod SEO wykorzystując np. dopasowane metadane i linkowanie wewnętrzne,
  • PrestaShop to także doskonała wydajność nawet jeśli korzystasz z wielu rozszerzeń funkcji i zaawansowanych ustawień sklepu.

Shoper

Pośród 3 najpopularniejszych systemów sklepów internetowych jedynie Shoper jest platformą płatną na zasadzie usługi abonamentowej. Decydując się na oprogramowanie e-commerce polskiej marki, wybierasz kompleksowe rozwiązanie, w którym niemal wszystko robi za Ciebie platforma Shoper, łącznie z hostingiem. Aby określić, ile będzie wynosił abonament, należy wziąć pod uwagę wielkość sklepu, dodatkowe funkcje, limit transferu, a także dodatkowe integracje z systemami płatności lub wysyłek.

System Shoper to przede wszystkim:

  • wariant abonamentowy, w którym jedynie wynajmujesz sklep od platformy Shoper na bazie modelu SaaS,
  • maksymalny komfort — Klient otrzymuje w pełni funkcjonalny sklep, który nie wymaga instalowania dodatkowych wtyczek do prawidłowego działania,
  • gwarancja pomocy technicznej i wsparcia zarówno w języku angielskim, jak i polskim,
  • sprawna integracja z firmami kurierskimi, InPostem, Pocztą Polską Allegro, Ceneo, Facebookiem, a także PayU, PayPal, DotPay,
  • zgodność ze standardem RODO, GIODO,
  • możliwość wykupienia indywidualnego projektu graficznego.

Zaufali nam
Zaufało nam już ponad 400 firm z Polski i świata.