Branding Strategy, czyli jak osiągnąć sukces

Współpracę z klientami bardzo często zaczynamy od budowy identyfikacji wizualnej, czyli kreowania nazwy lub tworzenia logotypu. Następnie przechodzimy do kolejnych etapów i zajmujemy się między innymi przygotowaniem strony internetowej czy projektowaniem materiałów poligraficznych. Nie wszyscy jednak wiedzą, że te zróżnicowane działania tworzą także część wspólną. To właśnie dlatego, pracując nad każdym z tych elementów, nie myślimy wyłącznie o „tu i teraz”, ale sumiennie planujemy kilka kroków do przodu.

Tomasz Rejman
kam 360 01 mob

Branding – podstawa w twojej firmie

branding basis mob

Brand creating to szerokie pojęcie, które zawiera nie tylko kwestie graficzne oraz wizualne. To także cała paleta działań, składających się na przemyślaną strategię kreowania wizerunku firmy. Do kolorów dochodzą też teksty, a kształt loga łączy się z odpowiednim brzmieniem hasła reklamowego. Sposób kontaktu z klientem, komunikacja, kształt opakowań czy kanały reklamowe – to wszystko tworzy wspólną całość, dzięki której możliwe jest odkrycie pełnego potencjału przedsiębiorstwa w tym zakresie.

Nie wiesz jak zacząć? Służymy pomocą

Bezpłatna oferta

Cel jest więc jasny: stworzyć pożądany obraz firmy w oczach i świadomości klienta. Należy jednak pamiętać, że budowanie wizerunku marki to długofalowy proces. Żeby był on kontrolowany, prowadził we właściwym kierunku i przyniósł pożądane efekty, potrzebna jest sprecyzowana myśl przewodnia. To właśnie nazywamy strategią.

branding steps

Twój brand – Twoja
rzeczywistość

Brand, marka, niezależnie od wybranej nomenklatury, stanowi podstawę tego, na czym opierasz wizerunek swój oraz firmy, którą prowadzisz. Musi tworzyć fundament, a nie od dziś wiadomo, że fundament to tak naprawdę pierwszy krok do czegoś wielkiego. To właśnie dlatego każde przedsiębiorstwo powinno należycie zająć się tym tematem i postawić na budowę wizerunku marki, czyli innymi słowy – na tak zwany brand creating.

branding idea mob

Odpowiedni branding
– dlaczego to takie ważne?

Nie od dziś wiadomo, że spójny wizerunek firmy to jedna z podstaw jej działania. Doprowadzenie do sytuacji, w której wszystkie elementy są ze sobą kompatybilne i tworzą zgraną całość, zdecydowanie powinno znaleźć się na liście firmowych priorytetów. Warto zdawać sobie sprawę, że proces ten jest inwestycją, która będzie procentować przez kolejne lata funkcjonowania. Jeśli postawisz na jakość i właściwie zadbasz o ten aspekt rozwoju przedsiębiorstwa, będziesz miał okazję cieszyć się długofalowymi rezultatami. Świadome działanie w tym zakresie sprawi, że nie tylko zrozumiesz zależności między poszczególnymi elementami, ale też samemu będziesz dostrzegał sens oraz istotę wdrażanych działań strategicznych. Krótko mówiąc – należyta troska o szczegóły pozwoli Ci przenieść firmę na zdecydowanie wyższy poziom.

Powierz nam swój Brand

Spójna identyfikacja
Jasny przekaz
Profesjonalizm
Skuteczna komunikacja
Większa rozpoznawalność
Brand Creating = Trafna inwestycja w Twoją firmę

Proces ten w Virtual People poznaliśmy od podszewki. To od niego wiele lat temu rozpoczynaliśmy naukę marketingu, tworząc od podstaw wiele lokalnych, ogólnopolskich, a później nawet światowych marek. Partnerzy, którzy zdecydowali się zaufać naszym umiejętnościom, teraz cieszą się z osiąganych korzyści. Ich sukcesy nie są dziełem przypadku. Dobrze przygotowane i właściwie skorelowane działania pozwoliły im wejść na odpowiednią drogę, którą kroczą aż po dziś dzień. Cieszymy się z sukcesów naszych klientów i dokładamy wszelkich starań, aby w ich ślady poszli kolejni, którzy z powodzeniem będą realizować planowaną misję i rozwijać swoje biznesy.

Aby osiągnąć tego rodzaju sukces nie wystarczy jednak samo stworzenie podstaw identyfikacji wizualnej. Trzeba pójść krok dalej i w przemyślany sposób zaplanować oraz wykreować długotrwały proces budowania identyfikacji marki.

branding dollars mob
Jak budować i planować, żeby nie zwariować?

Innymi słowy, dlaczego strategia jest nam w ogóle potrzebna? Przede wszystkim należy uzmysłowić sobie złożoność całego procesu. Na jego tworzenie składa się wiele elementów – od przygotowania kreacji graficznych, przez opracowanie identyfikacji wizualnej, aż po komunikaty, treści, materiały reklamowe czy hasła. Do tego dochodzą jeszcze naturalnie kontakt oraz komunikacja z samym klientem, a także kompleksowe planowanie działań reklamowych. Sporo, prawda?

Wykreowanie oraz późniejsze zarządzanie spójnym wizerunkiem przedsiębiorstwa na wielu polach i kanałach komunikacyjnych może przynieść sporo trudności. W trosce o powodzenie tego istotnego przedsięwzięcia, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Zespół Virtual People umiejętnie przeprowadza klienta przez cały ten długotrwały oraz skomplikowany proces, służąc przy tym swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem. Wspieramy naszych partnerów zarówno merytorycznie, jak i technicznie, gwarantując im przemyślaną budowę oraz efektywne wykorzystanie tych wszystkich elementów. Naszym celem jest antycypacja, w związku z czym wybiegamy myślami wprzód i przewidujemy możliwe scenariusze rozwoju przedsiębiorstwa. Dzięki tak ukierunkowanym rozwiązaniom jesteśmy w stanie właściwie dopasować działania do zmieniających się z czasem potrzeb firmy.

Zbuduj z nami swój brand

branding greg mob new
icon branding grey01

Wiedza
icon branding grey02

Doświadczenie
icon branding grey03

Znakomity Branding

Podsumowując, ważne jest zrozumienie, że brand strategy to nie tylko podstawy, od których zaczynamy budowę prężnie działającego organizmu marketingowego. Aby osiągnąć sukces, potrzebna jest wiedza oraz konkretne doświadczenie. Już samo planowanie i dopasowywanie form komunikacji do konkretnego przedsiębiorstwa nie należy do prostych zadań. Łatwo się pogubić, a jedna zła decyzja może implikować następnymi błędami. To z kolei sprawia, że potencjał firmy pozostaje niewykorzystany, a w jej codziennym funkcjonowaniu pojawiają się nieprawidłowości, które zamiast pomagać, przeszkadzają.

Dlaczego warto powierzyć
swój brand Virtual People?

Po pierwsze dlatego, że damy Ci gwarancję naszego zaangażowania. Poświęcimy czas, aby w pełni zrozumieć Twój biznes, poznać jego charakterystykę, sytuację, środowisko, konkurencję. Poznamy też Ciebie, dzięki czemu będziemy mogli trafnie zidentyfikować Twoje faktyczne potrzeby. Wspólnie wyruszymy w podróż, której celem będzie zbudowanie silnej i solidnej marki o bardzo mocnych fundamentach. Nasze działania ukierunkujemy tak, aby brand właściwie odzwierciedlał Twoje główne przesłanie i żeby trafiał precyzyjnie do konkretnej grupy klientów.

Virtual People to wysokiej jakości specjaliści, doświadczenie oraz gwarancja jakości. Wesprzemy Cię, doradzimy i będziemy czuwać nad rozwojem Twojej firmy. To właśnie dlatego zaplanujemy cały proces i dostosujemy wszystkie elementy w taki sposób, abyś osiągnął sukces. Naszym celem jest zbudowanie wartościowej relacji na lata, dzięki czemu będziemy przy Tobie zawsze, gdy będziesz tego potrzebował. Możesz liczyć na nasze zaangażowanie, kreatywność oraz pełne oddanie projektowi. Chcesz mieć wszystko w jednym miejscu i zapewnić sobie kompleksowe wsparcie specjalistów? Jeśli wybrałeś Virtual People, to znaczy, że trafiłeś pod odpowiedni adres.

Sprawdź co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?
icon branding01

Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna to tak naprawdę zbiór wszystkich cech i elementów, które stanowią podstawową wartość dla rozpoznawalności oraz unikalności Twojej marki. Szereg pozornie prostych czynników składa się na jej niepowtarzalność i przekazuje klientom (często nawet podświadomie) podstawowe informacje o Twojej firmie. Prawda jest taka, że obraz może być wart tysiąca …

słów. Odpowiednio skonstruowana i mądrze przemyślana identyfikacja wizualna sprawia, że odpowiadasz na pewne pytania zanim zostaną one tak naprawdę zadane.

icon branding02

Branding strategy

Szeroko pojęte planowanie budowy wizerunku marki jest tym, co określimy słowem strategia. To skomplikowany proces, którego celem jest połączenie pojedynczych elementów w tak zręczny sposób, aby skonsolidowały się one w jedną, integralną i przynoszącą korzyści całość. Zaczynając od spraw podstawowych, a później płynnie przechodząc do tych bardziej …

zaawansowanych, cały czas przyświeca nam ta sama myśl: przewidywać kolejne kroki i sprawiać, żeby podejmowane działania były ze sobą kompatybilne. Wybierając Virtual People, wybierasz więc pomysł i strategię na konkretnie ukształtowaną przyszłość.

icon branding03

Rebranding

Chcesz zrobić krok w nowoczesność i sprawić, że Twoja marka przejdzie swoistą transformację? Nasi specjaliści gruntownie przeanalizują prowadzony przez Ciebie biznes i zaproponują szereg konkretnych zmian, które pozwolą Ci przenieść firmę na wyższy poziom. Doświadczenie, kreatywność i kompetencje merytoryczne naszej ekipy uwolnią potencjał

marketingowy Twojego przedsiębiorstwa i przyczynią się do tego, że zaczniesz osiągać lepsze rezultaty. Ugruntuj pozycję rynkową swojej marki i postaw na rozwój z Virtual People.

icon branding04

Kreowanie koncepcji marketingowych

Właściwie przygotowane i efektywne koncepcje marketingowe nie biorą się z powietrza. Potrzebny jest dobry pomysł oraz grono specjalistów, które będzie potrafiło wcielić tę ideę w życie. Zaufaj naszej agencji i zobacz, w jakich barwach może rysować się przyszłość Twojej marki. Poznamy Cię, przeanalizujemy Twój biznes, a później zaproponujemy Ci konkretne rozwiązania, …

które zrewolucjonizują postrzeganie firmy na rynku. Postaw na wiedzę, nieszablonowość oraz doświadczenie Virtual People i ciesz się efektami naszej pracy.

icon branding05

Reklama graficzna

Znasz powiedzenie, że obraz może być wart tysiąca słów? Jeśli zdecydujesz się na współpracę z Virtual People, to podbijemy tę stawkę nawet do dwóch tysięcy. Wybierając nasze grafiki, stawiasz na nowoczesność, kreatywność i niepowtarzalność. Przeanalizujemy Twoją sytuację, zapoznamy się z biznesem, produktem i docelową grupą odbiorców. Następnie nasz zespół ….

przeprowadzi burzę mózgów, wypracuje unikatowy pomysł, a utalentowany rysownik wcieli go w życie. Marzy Ci się wyjątkowa reklama graficzna, która na długo zapadnie w pamięć klientów? Trafiłeś we właściwe miejsce.

icon branding06

Tworzenie materiałów video

Skoro obraz jest warty tysiąca słów, to ilu obrazów warte jest video? Jak wiele można zyskać dzięki nowoczesnej, właściwie targetowanej i umiejętnie przygotowanej reklamie video? Wieloletnie doświadczenie w tym zakresie sprawia, że potrafimy odpowiedzieć na te pytania. Zachęcając do współpracy, gwarantujemy: wybór Virtual People to strzał w przysłowiową „dziesiątkę”.

Jeśli chcesz reklamować się w sposób niebanalny i pokazać odbiorcom prawdziwą siłę promocyjną Twojej firmy, nie mogłeś lepiej trafić. Skontaktuj się z nami i pozwól przenieść się w świat wyjątkowych produkcji video.

Formularz kontaktowy
contact form mob

Virtual People to zespół ludzi nie tylko z wiedzą, ale też z pasją i wizją.

  Zapraszamy do współpracy

  Chętnie podzielimy się nimi wszystkimi  Oferta dla Marketing
  Chcesz zacząć od innych usług?
  Web
  Zaufali nam
  Zaufało nam już ponad 400 firm z Polski i świata.
  our clients hp our clients hp mob