Marketing szeptany.
Jak cię widzą – tak cię piszą!

Kojarzycie słynny efekt kuli śnieżnej, w którym jakiś proces rozpoczyna się na małą skalę, a później sukcesywnie rośnie i staje się coraz większy? Jeśli tak, to zrozumienie istoty buzz marketingu nie zajmie Wam dłużej niż chwilę. Zjawisko to, zwane także marketingiem szeptanym, wpisuje się bowiem w popularną sentencję, że nic nie rozchodzi się po świecie tak szybko jak plotka. A co, gdyby na tę plotkę można odpowiendio wpływac i samemu pobudzać sposób jej rozprzestrzeniania? No właśnie. Czytaj więc dalej….

Tomasz Rejman
kam 360 01 mob

#Skuteczny Buzzmarekting
Jak to działa?

buzz how mob

Esencją buzz marketingu jest to, aby w naturalny sposób inicjować dyskusje na temat konkretnej marki czy produktu. Żeby to narzędzie funkcjonowało efektywnie, konieczne jest jednak to, aby z niego umiejętnie korzystać. Kreowanie pozytywnego wizerunku firmy, które koniec końców ma przełożyć się na wymierne efekty sprzedażowe, musi być skrupulatnie zaplanowane i rozsądnie przeprowadzone. Jeśli popełnimy błąd i przekroczymy granicę naturalności lub co gorsza zbyt nachalnie będziemy próbowali pozyskac opinie od naszych klientów, odbiorcy mogą nastawić się negatywnie, a cały plan spali na panewce. Porozmawiajmy więc o tym, jak można takiej sytuacji uniknąć.

Współpracuj z nami

Jak osiągnąć #sukces w marketingu szeptanym?

Mówi się, że najlepsza reklama to taka, która powstaje sama, a w oczach klienta wcale nie jest reklamą. Dlatego kluczem dla skutecznego buzzmarketingu jest NATURALNOŚĆ.

Rozsiewane plotki czy toczone rozmowy (zarówno te w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym) muszą mieć w sobie pierwiastek spontaniczności. Żyjemy w czasach coraz bardziej świadomej konsumpcji i nikt z nas nie lubi nachalnego nakłaniania do zakupu konkretnych produktów. Zazwyczaj wolimy sami w spokoju zastanowić się nad możliwościami, zasięgnąć opinii i finalnie podjąć dojrzałą decyzję.

buzz success
buzz recommendation
Ile waży dobra rekomendacja?
Przed chwilą pojawiło się kolejno słowo, na które chcielibyśmy zwrócić uwagę i poświęcić mu dłuższy moment. Opinie. To właśnie one wpływają na konsumentów i budują wiarygodność danego produktu. Możemy je znaleźć w wyszukiwarce Google, na forach internetowych, usłyszeć od znajomych, w telewizji czy natknąć się na nie na którymś z portali w mediach społecznościowych. Czy tego chcemy czy nie, to one budują w nas często świadomość istnienia danej marki i wpływają na to, jakie decyzje konsumenckie podejmujemy. Jak zatem zacząć pozyskiwać te opinie i wykorzystać siłę opinii, aby kształtować w potencjalnych klientach model konkretnych zachowań? Już wyjaśniamy.

Na potrzebę chwili wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację, w której producent szamponów do włosów wypuszcza na rynek nowy produkt. Na wstępie pozwala poznac produkt kilku klientom w tym np. zakładom fryzjerskimi, które mają podzielić się na forum opinią o stosowanym produkcie. Później akcja przenosi się już do konkretnego lokalu. Dwie osoby siedzą na fotelach, kolejne dwie stacjonują na kanapie i czekają na swoją kolej. W zakładzie toczy się znana powszechnie rozmowa o wszystkim i o niczym. W pewnym momencie całkowicie naturalnie dyskusja schodzi na temat szamponu do włosów. Pobudzone dyskują fryzjerki i klientki chętnie wchodzą w dialog i spontanicznie opowiadają o tym, jak dobry i ciekawy produkt pojawił się niedawno w obiegu. Dzięki temu, zarówno dyskutujące fryzjerki jak i pozostałe klientki przysłuchujące się tej rozmowie, zapamiętują nazwę rynkowej nowości oraz otrzymują wstepny feedback z rekomendacją o danego produktu.

W świecie wirtualnym to Ty będziesz bowiem symbolicznym producentem szamponu, a my pomożemy ci działać tak, aby fryzjerzy i inni klienci zaczeli o Tobie mówić.

Marketing Szeptany
w Twojej Firmie!

W efekcie opisanego powyżej działania producent w zręczny sposób buduje wiarygodność marki, wykorzystując do tego mechanizmy zachęcające Twoich klientów do pozostawiania rekomendacji i pobudzające marketing szeptany. Odbiorcy nie czują się atakowani reklamą, często nawet nie zdając sobie sprawy, że właśnie się z nią zetknęli. Zasłyszana opinia jest rzetelna i prawdziwa, ponieważ została przekazana przez prawdziwego użytkownika, dzięki odpowiedniemu pobudzeniu do dyskusji i aktywności. W tej sytuacji istnieje spore prawdopodobieństwo, że któraś ze wspomnianych wyżej osób zaufa rekomendacji i zdecyduje się na zakup szamponu, który niedawno pojawił się na rynku. Bedzie równiez kolejnym klientem, który przy odpowiedniej motywacji podzieli się swoją rekomendacją podobnie jak dotychczasowi klienci!

Poznaj #Efekty
naszych klientów

Wzrost pozycji organicznych
top 1-10
Poprawa ruchu organicznego
+150%
Poprawa rozpoznawalności marki
+221%
Wzrost zaufania do Twojej marki
+100%

Czym jest Buzz Marketing?

buzz marketing top mob

Na początku wyjaśnimy krótko, jak tak naprawdę działa marketing szeptany w sieci i gdzie dokładnie możemy się z nim spotkać. Na różne formy marketingu szeptanego składają się miedzy innymi wpisy na forach internetowych, pozytywne recenzje i opinie, ale też wszelkie wypowiedzi, komentarze oraz cały influence marketing z jakim stykamy się w Internecie. O właśnie, ten wymieniony jako ostatni również jest bardzo ciekawym zagadnieniem. To już jednak materiał na odrębną historię, więc najlepiej poczytajcie o tym tutaj. My natomiast zostawiamy na chwilę influencerów i wracamy do esencji marketingu szeptanego.

buzz marketing middle mob

Drugą formą działania buzz marketingowego w sieci jest social listening (monitorowanie poszczególnych fraz i zapytań) oraz wypowiadanie się jako marka, czyli komentowanie, inicjowanie dyskusji, odpowiadanie i zachęcanie do rozmów na konkretne tematy. W Virtual People zdajemy sobie sprawę, jak wiele można osiągnąć w ten sposób, dlatego wkładamy maksimum zaangażowania w to, aby właściwie budować wizerunek Twojej marki i żebyś osobiście doświadczył, jakie korzyści mogą płynąć z odpowiednio ukierunkowanych działań. Wiele osób, które nam zaufało zdążyło się już przekonać, jak ważne jest to, aby przedsiębiorstwo było faktycznie obecne w internecie. I nie mówimy tu o biernej obecności, która polega jedynie na posiadaniu strony internetowej czy profilu na Facebooku. Chodzi o zaprezentowanie potencjału marki, wyjście do klienta i w pewnym sensie o poprowadzenie go za rękę prosto do siedziby firmy. To chcemy osiągnąć, to umiejętnie robimy od lat, to możemy Ci zaproponować.

Podstawowa zasada jest jasna i niepodważalna: jeśli chcesz, żeby o Tobie mówili, musisz zadbać o pozytywne opinie Twoich klientów. Pierwszym sposobem na osiągnięcie zamierzonego celu jest pozyskiwanie wpisów i opinii jakie tylko masz szansę zdobyć. To takim zabiegom nazwa firmy zacznie występować na wielu forach, a użytkownicy internetu będą stopniowo coraz bardziej identyfikowali daną markę. Działania te wymagają należytej staranności, pamiętając o zasadach rzetelności i uczciwości w biznesie, ponieważ tylko wtedy gdy opinie będa rzetelne i uczciwe, ten przekaz będzie naturalny i pozytywnie zadziała na odbiorców. Korzystanie z usług doświadczonych specjalistów z agencji Virtual People gwarantuje Ci, że wizerunek Twojej firmy będzie budowany rzetelnie i będzie wypracowyał odpwoiednią renomę w świecie online. Kluczem jest odpowiednie pobudzanie odbiorców i zachęcanie ich do dyskusji oraz dzielenia się swoimi opiniamii. Przekaz od Twoich prawdziwych odbiorców, nigdy nie będzie sztuczny lub nachalny, ponieważ to mogłoby negatywnie wpłynąć na Twoich potencjalnych klientów. Praca nad wizerunkiem Twojej firmy w sieci jest działanie długofalowym i czas tutaj działa na Twoją korzyść, a wraz z jego biegiem, w przeróżnych zakątkach internetu będą pojawiały się rekomendacje i pozytywne wypowiedzi na temat Twojej firmy. Efekty? Niebawem przekonasz się sam.

buzz marketing bottom mob

Działasz lokalnie? Myśl globalnie!
Buzzmarketing #Szczecin w Virtual People

Na wstępie sumiennie wykonujemy to, co zawsze – analizujemy, rozmawiamy, poznajemy Ciebie i Twoje potrzeby. Gdy tylko znajdziemy odpowiedzi na wszystkie pytania, przechodzimy do ustalenia właściwego planu działania i zaangażowani oraz wskazujemy miejsca, w których monitorujemy i staramy się pobudzać dyskusje. Mogą to być konkretne grupy i fora tematyczne, media społecznościowe. Opracowanie odpowiedniej strategii sprawia, że mamy ustalony precyzyjny plan, a klient doskonale wie, jakich działań może się spodziewać w określonym horyzoncie czasowym.

Wybierając Virtual People, wybierasz tak naprawdę grupę specjalistów, która ma za sobą lata doświadczenia w budowaniu wizerunku marki. Doskonale wiemy, jak funkcjonuje ten świat, co warto robić, a czego należy unikać. Jeśli chcesz wpływać i osobiście kształtować wizerunek swojej marki w sieci, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Naszym celem będzie nie tylko zwiększenie jej rozpoznawalności, ale też sprawienie, że będzie ona pozytywnie kojarzona przez odbiorców. Brzmi zachęcająco? Zaufaj ekspertom w branży i na własne oczy przekonaj się, ile mogą być warte rekomendacje oraz dobry PR.

Poznanie Twoich potrzeb

Analiza Twojego biznesu

Zaproponowanie
kanałów i rozwiązań

Określenie zakresu monitoringu i aktywności

Zaplanowanie
harmonogramu działań

Analiza

Optymalizacja

Wnioski i raport działań

Chcesz aby szeptali o Twojej firmie?
Poniżej kilka #Virtualnych sposobów jak to osiągnąć.

icon buzz01

Budowanie rozpoznawalności marki

Zakorzenianie obrazu marki w świadomości odbiorców jest jednym z podstawowych kroków, które pozwalają osiągnąć wymierny sukces. Chcesz, aby Twoja firma była nie tylko szeroko rozpoznawalna, ale też pozytywnie kojarzona? Skorzystaj z doświadczenia specjalistów i zadbaj o odpowiedni wizerunek marki. Współpraca z …

Virtual People pomoże Ci osiągnąć cel i sprawi, że Twoje przedsiębiorstwo stanie się zdecydowanie bardziej zauważalne na rynku.

icon buzz02

Prowadzenie dialogu z odbiorcami

Interakcja między przedsiębiorstwem i jego odbiorcami jest jednym z fundamentów budowania pozytywnego wizerunku firmy. Umiejętnie prowadzony dialog pozwala nie tylko zaprezentować swoją markę z odpowiedniej strony, ale umożliwia też poznanie klientów oraz właściwe zrozumienie ich potrzeb, a to w konsekwencji przenosi firmę na zupełnie inny poziom.

Jak umiejętnie kontaktować się z odbiorcami i jakich kanałów użyć, aby prowadzić skuteczny dialog? Doskonale znamy odpowiedzi na te pytania, więc tym bardziej zachęcamy do kontaktu.

icon buzz03

Pobudzanie dyskusji

Umiejętnie zadawane pytania i pobudzane konwersacje stopniowo budują rozpoznawalność danej marki. Specjalistyczne fora tematyczne, kanały w mediach społecznościowych – lokalizacji jest sporo, ale jak wybrać te właściwe? Od tego jesteśmy my. Współpracując z Virtual People, masz pewność, że wizerunek Twojej firmy jest w rękach fachowców.

Nasi specjaliści monitorują treści jakie pojawiają się w naturalny sposób w różnych miejscach w sieci i własciwie na nie odpowiadają. Efekt? Przedsiębiorstwo stanie się bardziej rozpoznawalne, a w świadomości konsumentów będzie budowany pozytywny obraz firmy.

icon buzz04

Pozyskiwanie pozytywnych opinii Google

Co robimy, gdy chcemy dowiedzieć się więcej o jakimś produkcie? Bardzo często wpisujemy daną frazę w wyszukiwarkę i zapoznajemy się z opiniami innych konsumentów. Jeśli są pozytywne, zdecydowanie wzrastają szansę, że koniec końców zdecydujemy się na dokonanie zakupu. W Virtual People wyprzedzamy fakty. Chcesz, aby

Twoja firma była dobrze kojarzona i zależy Ci na pozytywnych rekomendacjach w Google? Wymaga to jedynie odpowiednich działań, aby Twoi klienci chętnie rekomendowali Twoją firmę! Zgłoś się do nas i ciesz się z efektów, jakie może dać Ci właściwie zbudowana baza opinii Twoich klientów.

icon buzz05

Pozyskiwanie recenzji na Facebooku

Pozytywne recenzje na Facebooku zwiększają wiarygodność i zaufanie klientów. Chcesz sprawić, aby klienci chętniej pozostawiali po sobie pozytywne opinie na Twoim firmowym Facebooku? Zadbaj o odpowiednią komunikację i pozyskiwanie pozytywnych recenzji a tym samym buduj pozytywny wizerunek marki. Jak zacząć? Zgłoś się do nas, a my udzielimy Ci wszelkich niezbędnych

odpowiedzi. Czekamy na kontakt i jesteśmy gotowi do działania.

icon buzz06

Strategiczne planowanie rozwoju marki

Rozwój każdej marki wymaga przygotowania odpowiedniej strategii. Grupa naszych doświadczonych specjalistów jest do dyspozycji. Przeanalizujemy Twój biznes, zbadamy środowisko, zapoznamy się z konkurencją. Wysłuchamy Cię, zrozumiemy potrzeby i cele, które chcesz osiągnąć. Te wszystkie dane pozwolą nam wytyczyć…

optymalny plan działania, na który ukierunkujemy Twoje przedsiębiorstwo. Chcesz rozwijać markę i coraz mocniej zapadać w świadomość potencjalnych klientów? Trafiłeś pod właściwy adres, bierzmy się do pracy.

icon buzz07

Monitorowanie marki

Jeśli dążysz do osiągnięcia najwyższej jakości, musisz stale monitorować swoją markę. Które rozwiązania przynoszą efekty, co wymaga poprawy, gdzie drzemie niewykorzystany potencjał? Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci wdrożyć działania korygujące, które przełożą się na silniejszą pozycję firmy na rynku. Właściwe monitorowanie marki wymaga jednak

odpowiednich umiejętności. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu.

icon buzz08

Social listening

Czym jest tytułowy social listening? Mówiąc w skrócie, jest to proces, polegający na analizowaniu wypowiedzi użytkowników w sieci. Zebrane w ten sposób wnioski są swego rodzaju źródłem wiedzy marketingowej. Co się odbiorcom podoba? Czego im brakuje? Jakie mają potrzeby? Umiejętne korzystanie z zebranych danych pomaga właściwie ukierunkować

kolejne działania i w efekcie osiągnąć wymierne rezultaty. Chcesz dowiedzieć się, co można usłyszeć w świecie online i jak przekuć te informacje w sukces? Jesteśmy do dyspozycji.

icon buzz09

Analiza sentymentu

Chciałbyś dowiedzieć się, jaki wydźwięk w sieci mają opinie o Twojej firmie? Które produkty spełniają oczekiwania klientów, a z których są niezadowoleni? Analiza sentymentu pozwoli Ci zbadać ten trend poprzez weryfikację fragmentów tekstu i umożliwi wyciągnięcie konstruktywnych wniosków. Twoja marka jest odbierana pozytywnie czy negatywnie? A może przeważają

komentarze neutralne? Jeśli się nad tym zastanawiasz, skorzystaj z naszych usług. Przeanalizujemy sytuację, podzielimy się z Tobą naszą opinią i zarekomendujemy podjęcie konkretnych kroków. Brzmi rozsądnie? Wybierz Virtual People i zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić.

Mamy nadzieję, że istota buzz marketingu jest Ci już teraz dobrze znana. Jeśli chcesz, żeby zaczęto o Tobie mówić? Jeśli tak, to najpierw umów się z nami. Serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy
contact form mob

Virtual People to zespół ludzi nie tylko z wiedzą, ale też z pasją i wizją.

  Zapraszamy do współpracy

  Chętnie podzielimy się nimi wszystkimi  Oferta dla Marketing
  Chcesz zacząć od innych usług?
  Web
  Zaufali nam
  Zaufało nam już ponad 400 firm z Polski i świata.
  our clients hp our clients hp mob