Aplikacje mobilne

Odkąd tylko pojawiliśmy się na rynku, zaczęliśmy specjalizować się w tworzeniu dedykowanych rozwiązań webowych oraz w indywidualnie dostosowanych wdrożeniach. Przez lata mierzyliśmy się z wyzwaniami o różnej skali: od tych najprostszych stron, aż po bardzo skomplikowane konfiguratory i serwisy webowe. Nie może zatem dziwić, że wśród tych wszystkich rozwiązań znalazły się także aplikacje mobilne.

Mateusz Żurowski
top single mateusz zurowski mob

Dobry projekt = dobra apka!

W tym przypadku spotykamy się bowiem z analogiczną sytuacją, jaka ma miejsce przy serwisach dedykowanych. Kluczem do realizacji jest bogata wiedza, długoletnie doświadczenie oraz oczywiście właściwie wykonana analiza, która stanowi podstawę każdego dobrego planu.

apmob green top phones
apmob man mob
apmob man 200

To właśnie dlatego zawsze dajemy z siebie 200% i dokładamy wszelkich starań, aby Twój pomysł przeszedł przez ten cały proces bez szwanku i mógł przerodzić się w dokładnie taką aplikację, jaką wymarzyłeś sobie na samym początku. To co, może wprowadzimy Was teraz w świat aplikacji mobilnych i opowiemy o nich w kilku słowach?

Aplikacje mobilne – jakiej tak naprawdę potrzebujesz?

W dzisiejszych czasach ciężko już znaleźć ludzi, którzy nie korzystają na co dzień z aplikacji mobilnych. Używamy ich między innymi podczas zakupów, nauki, pracy, do rozrywki, komunikacji czy nawet w takich prozaicznych czynnościach jak opłacanie biletów parkingowych lub wyznaczanie trasy do konkretnego miejsca docelowego.

Aplikacje te różnią się jednak od siebie nie tylko funkcjonalnością, ale też stopniem rozbudowania i złożoności. Czasem mamy do czynienia z tymi, gdzie liczy się przede wszystkim wysoka wydajność oraz prostota, innym razem spotykamy się z potężnymi narzędziami, które charakteryzują się wysokim poziomem skomplikowania.

apmob woman mob

Jeśli spojrzymy zaś na aplikacje pod kątem ich zróżnicowania, to powinniśmy podzielić je na natywne, progresywne (webowe) oraz hybrydowe. Co dokładnie je od siebie rozróżnia i czym charakteryzuje się każdy typ aplikacji? Już tłumaczymy.

icon apmob01

Aplikacje natywne

Aplikacje natywne to te, które przygotowujemy z zamysłem pod konkretną platformę, czyli system Android oraz iOS, wykorzystując do tego adekwatny język (odpowiednio Java oraz Swift / Objective C). Budowa aplikacji natywnej sprawia, że możemy w pełni komunikować się z urządzeniem, na którym zostanie ona uruchomiona. Ten rodzaj aplikacji umożliwia nam

swobodne wykorzystywanie wyobraźni, ponieważ możemy dostosowywać kolejne funkcje według własnego uznania. To z kolei daje szansę na osiągnięcie wysokiej wydajności i sprawia, że mamy duże pole do manewru, aby swobodnie korzystać z możliwości, jakie oferuje telefon.

icon apmob02

Aplikacje progresywne

Aplikacje progresywne stanowią tak naprawdę rozbudowaną formę responsywnej wersji serwisu WEB, czyli takiej, dzięki której widok na telefonie odpowiada temu, co możemy zobaczyć w mobilnej wersji serwisu w przeglądarce internetowej. Z technicznego punktu widzenia są to więc aplikacje webowe, ale ich funkcje mogą być wykorzystywane również w trybie offline.

W praktyce oznacza to, że wzbudzają zainteresowanie użytkowników mobilnych i zachęcają ich do korzystania z możliwości, jakie oferuje ta forma.

icon apmob03

Aplikacje hybrydowe

Aplikacje hybrydowe, zgodnie z tym, co sugeruje ich nazwa, łączą w sobie elementy aplikacji natywnych oraz progresywnych. Dzięki temu wariantowi można wykorzystywać technologię tworzenia aplikacji webowych, a jednocześnie uzyskać dostęp do funkcji aplikacji natywnych, jakie zapewnia telefon. Z technicznego punktu widzenia, aplikacje hybrydowe tworzone są w

jednym języku, ale duży zasób narzędzi pozwala na dostosowanie ich do różnych platform, więc możliwe jest korzystanie z nich zarówno w systemie Android, jak i iOS.

Nie wiesz co wybrać?

Skontaktuj się z nami!

Dedykowane aplikacje mobilne Szczecin

W agencji Virtual People specjalizujemy się w tworzeniu aplikacji dedykowanych. Dzięki posiadanej wiedzy oraz doświadczeniu, nie są nam straszne nawet te najbardziej wymagające projekty, więc do każdego z nich podchodzimy z tą samą ekscytacją i zaangażowaniem.

W ostatnich latach stworzyliśmy między innymi wiele konfiguratorów internetowych – zarówno tych dla aplikacji sklepowych, jak i takich do rozwiązań B2B.

Nie da się ukryć, że narzędzia tego typu charakteryzują się niezwykle rozbudowaną logiką oraz wieloma występującymi zależnościami. To właśnie dlatego przed rozpoczęciem faktycznych prac niezbędne jest przygotowanie specyfikacji technicznej, który w miarę możliwości wyjaśnia i omawia wszystkie kluczowe elementy projektu. Przybiera on formę dokumentu opisowego i powstaje w ramach tak zwanej analizy przedwdrożeniowej. Ta jest z kolei integralną częścią całego procesu tworzenia dedykowanej aplikacji mobilnej.

Realizacja: krok po kroku

Nie jest tajemnicą, że wszystko zaczyna się od pomysłu i decyzji o jego realizacji.

Później należy zabrać się za obiektywną ocenę merytoryczną oraz biznesową koncepcji, a także przeanalizować rynek i ewentualną konkurencję.

Gdy ta część prac zostanie już wykonana, kluczowa jest analiza techniczna założeń aplikacji oraz zaplanowanie kierunku i możliwości jej dalszego rozwoju.

Następnie można zabrać się za opracowanie konkretnej dokumentacji technicznej, czyli dokładnej specyfikacji serwisu. Ten etap jest niezwykle istotny, ponieważ precyzyjnie wyznacza drogę, jaką będzie budowana aplikacja.

Na koniec zostaje ostatni krok: wycena i zaplanowanie konkretnych prac wdrożeniowych, aby osiągnąć wymarzony efekt.

apmob numbers bottom

W Virtual People mamy zasadę, że chcemy dążyć właśnie do tego, co zostało opisane na końcu. Zależy nam, aby dedykowane aplikacje, które tworzymy w całości spełniały oczekiwania i były dokładnie takie, jakich oczekują nasi klienci. To dlatego zapewniamy im pełne wsparcie od A do Z, a nasz wykwalifikowany zespół dba o to, aby każdy etap prac był wykonywany z należytą starannością.

Poznaj naszą ofertę

Doświadczenie i umiejętności
Głęboko wierzymy w to, że nasze doświadczenie przekłada się bezpośrednio na standard, który oferujemy klientom. Przez lata dotychczasowej działalności braliśmy udział w przygotowywaniu wielu projektów z tej dziedziny i z powodzeniem mierzyliśmy się z wyzwaniami o zróżnicowanej skali trudności. Przez ten okres tworzyliśmy między innymi skomplikowane konfiguratory, dedykowane aplikacje pożyczkowe czy choćby całe zestawy narzędzi do kompleksowego zarządzania klientami.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kluczem do stworzenia efektywnie działającej aplikacji dedykowanej jest odpowiednio wykonana analiza przedwdrożeniowa oraz opracowanie specyfikacji funkcjonalnej. W Virtual People wiemy, jak to robić i chętnie pomożemy Ci osiągnąć zamierzony rezultat. Posiadamy nie tylko bezcenne doświadczenie, ale też odpowiednie umiejętności analityczne, które przekładają się na sukces podczas procesu wdrożenia.

apmob experience mob

Chcesz zrealizować plan i stworzyć znakomitą aplikację dedykowaną? Zróbmy to wspólnie! Bo choć jesteśmy firmą lokalną, to w naszej ofercie znajdziecie dużo więcej niż tylko aplikacje mobilne w Szczecinie. Internet łączy, więc zdecydowanie wychodzimy poza obręb miasta i służymy pomocą także we wszystkich innych miejscach. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
contact form mob

Virtual People to zespół ludzi nie tylko z wiedzą, ale też z pasją i wizją.

  Zapraszamy do współpracy

  Chętnie podzielimy się nimi wszystkimi  Oferta dla Marketing
  Chcesz zacząć od innych usług?
  Web
  Zaufali nam
  Zaufało nam już ponad 400 firm z Polski i świata.
  our clients hp our clients hp mob