Portale internetowe

Branża tworzenia stron www jest wyjątkowo emocjonująca i dlatego kolejne interesujące wyzwania pojawiają się na naszej drodze w zasadzie codziennie. Nie da się jednak ukryć, że z tymi, które elektryzują nas najbardziej, mierzymy się wówczas, gdy przychodzi do realizacji tych największych, innowacyjnych serwisów, narzędzi lub portali internetowych. Od czego zaczyna się cała zabawa? Od iskry, pomysłu, który odpowiednio poprowadzony ma szanse stać się czymś wielkim i zarobić dużo pieniędzy. Bo nie oszukujmy się, przecież właśnie o to chodzi w biznesie.

Tomasz Rejman
kam 360 01 mob

Specjalistyczna wiedza i odpowiednia analiza #Klucz do sukcesu!

Na wyboistej drodze do osiągnięcia sukcesu czekają jednak pewne pułapki. Jeśli wyruszysz w tę podróż bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego, konsultingu biznesowego czy opracowania fachowej dokumentacji, to możesz być niemal pewny, że na Twojej ścieżce pojawią się realne problemy, które utrudnią realizację zamierzonego planu. Dlatego radzimy i przestrzegamy: innowacyjność wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też wnikliwej analizy. Tylko dzięki połączeniu tych elementów można właściwie dopasować narzędzia, które przyczynią się do osiągnięcia celu. To co, chciałbyś wyruszyć w tę drogę z doświadczonym przewodnikiem u boku?

Współpracuj z nami

Czego potrzebujesz?

Consulting
Analiza
Dokumentacja
Plan działania
Zespół Specjalistów
Etapy przygotowawcze

Jak zatem sprawić, aby Twój pomysł nabrał rzeczywistych kształtów i uformował się w coś naprawdę niesamowitego? Jak uniknąć losu wielu startupów, które przewróciły się już na samym początku drogi?

Kluczem jest rzetelna analiza rynku, która w kilku prostych krokach wyznaczy Ci precyzyjną ścieżkę do sukcesu. Zacząć należy od weryfikacji i oceny pomysłu pod kątem rozwiązań rynkowych oraz ewentualnej konkurencji, później trzeba się skupić na właściwym planowaniu realizacji. W drodze ku wyznaczonemu celowi, napotkasz kilka etapów, którymi musisz się zająć jeszcze zanim zespół specjalistów przystąpi do prac technicznych nad Twoim serwisem. Wspomniane przed chwilą etapy uwzględniają:

port green01

1
Pomysł i decyzję o realizacji (od tego zaczynasz).
port green02

2
Ocenę pomysłu pod kątem merytorycznym oraz biznesowym.
port green03

3
Analizę rynku i konkurencji.
port green04

4
Analizę techniczną założeń serwisu.
port green05

7
Wycenę i zaplanowanie prac wdrożeniowych.
port green07

5
Analizę kierunków i możliwości rozwojowych serwisu.
port green06

6
Opracowanie specyfikacji – dokumentacji technicznej serwisu.
port green07

5
Analizę kierunków i możliwości rozwojowych serwisu.
port green05

7
Wycenę i zaplanowanie prac wdrożeniowych.
Od czego zaczynamy tworzyć serwis WWW?
Jeśli zdecydowałeś się na realizację swojego pomysłu, koniecznie obiektywnie przeanalizuj mocne i słabe strony oraz oceń jego realną przydatność dla potencjalnego odbiorcy. Rzetelna recenzja powyżej opisanych czynników umożliwi Ci określenie, co będzie naprawdę istotne w kontekście funkcjonowania serwisu i na co należy położyć szczególny nacisk podczas procesu jego budowania. To istotne także z tego powodu, że na starcie portal nie powinien być przeładowany zbędnymi narzędziami, bez których spokojnie można się obejść. Taka sytuacja (choć da Ci poczucie posiadania bogato rozbudowanego serwisu) może być zgubna, ponieważ utrudnia życie użytkownika i sprawia, że portal wydaje mu się nieintuicyjny, mało przejrzysty oraz skomplikowany w obsłudze. A nie jest przecież tajemnicą, że Twoim nadrzędnym zadaniem powinno być doprowadzenie do sytuacji, w której odwiedzający w łatwy sposób może zrealizować zamierzony cel.

post man mob

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak dobrze zaplanować wdrożenie?
Zapoznaj się z materiałem szkoleniowym od naszego CEO Tomka!
Pobierz

post laptop mob
Analiza przedwdrożeniowa
No dobrze – masz już pomysł, sprawdziłeś rynek i chcesz przejść do konkretnych działań. Za co się wziąć w następnej kolejności? Odpowiadamy: za analizę przedwdrożeniową, której celem jest sporządzenie specyfikacji, czyli dokumentacji technicznej Twojego narzędzia lub portalu internetowego. Aby proces ten został wykonany poprawnie, niezbędne będzie fachowe doradztwo. Doświadczony specjalista pomoże Ci nie tylko przeanalizować Twój pomysł od strony biznesowej i technicznej, ale też wesprze w planowaniu funkcjonalnej struktury oraz odpowiednio pokieruje procesem realizacji.

port analysis upper
Ogólne zadanie modułu.
Opis funkcjonalności
w strefie publicznej.
Opis funkcjonalności
w strefie administracyjnej.
Draft strukturalny.

Sama analiza przedwdrożeniowa jest standardową procedurą, którą wykonuje się przed rozpoczęciem konkretnych działań. Służy ona przede wszystkim doprecyzowaniu podstawowych kwestii, ponieważ poszczególne projekty różnią się od siebie poziomem skomplikowania oraz wykorzystywanymi funkcjami w rozwiązaniach. Proces ten polega więc na szczegółowym omówieniu założeń portalu, a efektem podjętych prac jest sporządzenie dokumentacji, opisującej założenia strefy publicznej i administracyjnej. Wykonanie tego rodzaju analizy umożliwia także dostosowanie planowanych działań do budżetu, którym dysponujesz.

Każda z omawianych podczas #analizy przedwdrożeniowej funkcjonalności
powinna zostać możliwie szczegółowo opisana.

Zleć analizę przedwdrożeniową

Ile to może kosztować?
Gdy rozmawiamy o budżecie inwestycji, warto pamiętać, że istnieje widoczny związek pomiędzy zainwestowaną kwotą a dostępną w ramach serwisu funkcjonalnością oraz sposobem, w jaki określone moduły zostaną wykonane. Ostateczna wartość projektu jest zatem uzależniona od tego, co faktycznie ma zostać zawarte w danej realizacji. To dlatego do precyzyjnego i finalnego określenia kosztów niezbędna jest specyfikacja projektu, uwzględniająca także prototyp strukturalny panelu, czyli wykonanie makietowania.

Potrzebuję wyceny

port cost

Odpowiednia analiza, szczegółowa prezentacja założeń projektu oraz przygotowanie opisowego modelu funkcjonalnego to trzy fundamentalne etapy, które poprzedzają tego rodzaju realizację. Pomyślne przejście przez te wszystkie stadia warunkuje stworzenie serwisu w zgodzie z założonym planem oraz odpowiednio zabezpiecza powodzenie całego przedsięwzięcia. Wykonanie projektu bez poświęcenia należytej uwagi tym zagadnieniom w zasadzie przekreśla zasadność jego tworzenia i niejako gwarantuje szereg problemów, które z pewnością pojawią się na Twojej drodze. Jeśli więc zależy Ci, aby tych kłopotów uniknąć i móc w pełni skoncentrować się na faktycznej pracy koncepcyjno-wykonawczej, należy starannie przemyśleć i zaplanować kolejne etapy działania.

port books mob
Dokumentacja techniczna = Dobrze przemyślany projekt

Opracuj z nami specyfikację projektu

Planowanie wdrożenia

W momencie, gdy cała dokumentacja techniczna zostanie już opracowana, można przejść do etapu planowania wdrożenia. Doświadczony zespół z pewnością będzie w stanie ocenić i oszacować zakres realizacji oraz niezbędne zasoby. Mimo wszystko, warto pamiętać, że tworzenie dużych projektów to bardzo złożony i skomplikowany proces.

W związku z powyższym, należy zapewnić sobie pewien bufor bezpieczeństwa na wypadek, gdyby w późniejszych etapach miało dość do dodatkowych zmian, które mogą pojawić się już w trakcie realizacji.

Zakres realizacji
Niezbędne zasoby
Harmonogram procesu
Bufor bezpieczeństwa

Realizacja Twojego pomysłu – Jak działamy?

Specyfikacja jest gotowa, a cały plan precyzyjnie nakreślony. Co robimy dalej? Przechodzimy do kolejnego kluczowego etapu, czyli realizacji serwisu.

port idea01

Zaplanowanie prac technicznych

port idea02

Branding (opracowanie nazwy, logo i całej identyfikacji wizualnej)

port idea02
port idea03

Prace graficzne

port idea04

Wdrożenie (podzielone na etapy realizacji konkretnych modułów)

port idea04
port idea05

Testy beta wersji serwisu

port idea06

Publikacja

port idea06
Chcesz czegoś niezwykłego? Zaufaj specjalistom

Agencja Virtual People funkcjonuje na rynku już od 15 lat. Przez ten czas wdrożyliśmy dziesiątki potężnych serwisów, opracowaliśmy indywidualną, wewnętrzną procedurę oraz zdobyliśmy bezcenne doświadczenie w zakresie budowania portali. Dzięki tym wszystkim elementom, jesteśmy w stanie umiejętnie kierować pracami na każdym kroku oraz zapewnić naszym Klientom fachowe wsparcie, doradztwo oraz management. Współpracując z nami, będziesz widział i czuł, jak Twoja koncepcja sukcesywnie nabiera kształtów i przeradza się w coś naprawdę imponującego. Najpierw przelejemy Twoje myśli na papier, później stworzymy z nich wizualizację graficzną, na koniec będziesz mógł cieszyć się z efektów odzwierciedlonych w wersji online.

port team02

all new team
Tworzenie portali www Szczecin

Ugruntowana pozycja w branży sprawia, że doskonale wiemy, na co przede wszystkim zwracać uwagę podczas projektowania intuicyjnych i przyjaznych użytkownikom serwisów. Przygotowując kolejne moduły, zawsze bierzemy pod uwagę szereg indywidualnych czynników, dzięki czemu łączymy nowoczesne i zaawansowane technicznie rozwiązania z prostotą oraz intuicyjną nawigacją, zwracając przy tym uwagę na funkcjonalności, które są istotne z punktu widzenia użytkownika. Dodatkowo, nasze propozycje dla Klientów są w pełni personalizowane, a to oznacza, że ogranicza nas jedynie Twoja wyobraźnia. Tworzymy specjalne, dedykowane narzędzia na zamówienie i to wyłącznie od Ciebie zależy, jakie funkcjonalności zostaną wykorzystane podczas przygotowywania Twojego wymarzonego portalu.

Projekty, które tworzymy w Virtual People wyróżnia:
port grey icon01

Innowacyjna koncepcja
port grey icon02

Fachowo zaplanowana struktura UI
port grey icon03

Intuicyjny interfejs UX
port grey icon04

Atrakcyjny design
port grey icon05

Możliwość rozwoju funkcjonalnego
port grey icon06

Przemyślane rozwiązania, dobrane pod kątem użytkownika
port grey icon07

Umiejętnie dopasowane narzędzia administracyjne

To jak, udało nam się Cię zainteresować? Jeśli tak, to skontaktuj się z nami i zgłoś się na specjalne konsultacje. Podczas nich posłuchamy o Twoim pomyśle, omówimy cały projekt i pomożemy Ci wyznaczyć ścieżkę, dzięki której będziemy mogli wdrożyć go w życie.

Formularz kontaktowy
contact form mob

Virtual People to zespół ludzi nie tylko z wiedzą, ale też z pasją i wizją.

  Zapraszamy do współpracy

  Chętnie podzielimy się nimi wszystkimi  Oferta dla Marketing
  Chcesz zacząć od innych usług?
  Web
  Zaufali nam
  Zaufało nam już ponad 400 firm z Polski i świata.
  our clients hp our clients hp mob