E-commerce

Zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób inni właściciele firm rozwijają swój biznes w internecie? Jak tworzą sklepy, promują konkretne produkty, a później czerpią zyski ze sprzedaży? Zwróciłeś może uwagę na to, że istnieje widoczna sieć powiązań między takimi elementami jak systemy magazynowe, dopasowane reklamy, progi rabatowe, śledzenie dostaw czy zintegrowane płatności? Wymieniać można by jeszcze długo, ale i tak całość sprowadza się do jednego pytania. Chciałbyś, żeby Twój biznes rozwijał się w podobny sposób?

Tomasz Rejman
kam 360 01 mob
Chcesz sprzedawać w internecie i zarabiać?

Jeśli w tej chwili powiesz „tak”, to Twoja odpowiedź będzie całkowicie zrozumiała i uzasadniona. Nie od dziś wiadomo bowiem, że to właśnie skoordynowanie i zazębienie ze sobą tych wszystkich elementów jest podstawą do osiągnięcia sukcesu w branży e-commerce. Na drodze często pojawiają się jednak problemy.

Brak fachowej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie sprawia, że przedsiębiorcy nie tylko nie wiedzą, w jaki sposób wprowadzić swój produkt do sprzedaży online, ale też później umiejętnie tym procesem kierować. Jak w takim razie rozwiązać ten kłopot i zacząć czerpać wymierne korzyści z handlu w internecie? To proste, wystarczą dobre narzędzia do zarządzania i automatyzacji.

ecom grey
Dzięki naszym działaniom:

Zwiększysz sprzedaż
+183%

średniego przyrostu sprzedaży naszych klientów

Zdobędziesz nowych klientów
+232%

średni wzrost pozyskanych leadów naszych klientów

Zbudujesz silną markę
+435%

wzrostu rozpoznawalności i odwiedzin w witrynie naszych klientów

Sukcesy naszych klientów źródłem satysfakcji

Wieloletnie doświadczenie w branży sprawia, że mieliśmy okazję i przyjemność uczestniczyć w tworzeniu dużej liczby narzędzi sprzedażowych z sektora e-commerce. Czasami przygotowywaliśmy je wspólnie z potężnymi firmami ze zintegrowanymi systemami CRM, innym razem z niewielkimi sklepami, które bazowały przede wszystkim na wyjątkowych produktach z duszą i życiową pasją ich właścicieli. Z wieloma przedsiębiorcami zaczynaliśmy od samego początku, z niektórymi spotykaliśmy się już w trakcie ich zawodowej wędrówki. Niezależnie od tego z kim i w jakich warunkach przychodziło nam pracować, niezmienne pozostawało jedno – satysfakcja z wykonywanych działań.

E-commerce jest bowiem dla branży IT i marketingu internetowego tym samym, co dobra kampania reklamowa, czyli wielkim wyzwaniem oraz źródłem ogromnej satysfakcji. Nic więc dziwnego, że zacieramy ręce już w momencie, gdy szykujemy się do rozpoczęcia pracy nad tego typu projektem. Podekscytowanie jest spore już na starcie, a później emocje sukcesywnie rosną. Niewiele uczuć jest bowiem przyjemniejszych od tego, gdy widzimy, że klient zaczyna odnosić z naszą pomocą sukcesy, jego biznes się rozwija, a on sam czerpie z tego konkretne zyski. Tak, to właśnie ten moment, w którym jesteśmy naprawdę zadowoleni i czujemy dumę z dobrze wykonanej roboty.

ecom girl

Jak odnieść sukces w e-commerce?

ecom people

Krok pierwszy: gruntowna analiza

No dobrze, opowiedzieliśmy o naszej miłości do wyzwań i satysfakcji, więc teraz czas przejść do konkretów. Przystępując do pracy nad rozwojem e-commerce, należy bezwzględnie pamiętać, że cały ten proces ma charakter ciągły. To dlatego tak ważne jest precyzyjne ustalenie, na jaki rynek jesteśmy zorientowani, czym charakteryzuje się nasz produkt, jakich odbiorców szukamy i jak wypadamy na tle konkurencji. Wyniki analizy tych wszystkich czynników pozwalają nakreślić rzeczywisty obraz sytuacji wyjściowej i sugerują kroki, jakie powinniśmy podjąć podczas planowania właściwie ukierunkowanego rozwoju. Od czego zatem zaczynamy naszą pracę?

Po pierwsze, od poznania klienta. Im lepiej zrozumiemy Twoją sytuację, cele oraz konkretne potrzeby, tym lepiej pójdzie nam ich późniejsze zaspokajanie. Gdy zapoznamy się już z Tobą, weźmiemy się za Twój biznes. Członkowie naszego zespołu przeanalizują go z każdej strony, znajdą mocne i słabe strony oraz zasugerują, gdzie drzemie największy potencjał do skutecznego rozwoju. Zebranie tych wszystkich danych sprawi, że będziemy w stanie opracować precyzyjny plan działania, który pozwoli nam zrealizować zamierzone cele i osiągnąć wymierne rezultaty. Później pozostanie więc tylko staranne rozpoczęcie prac wdrożeniowych i wypatrywanie na horyzoncie pierwszych efektów.

icon01 ecom green

1
Poznajemy Ciebie i Twój biznes
icon02 ecom green

2
Określamy atuty i elementy do poprawy
icon03 ecom green

3
Szacujemy potencjał rozwoju
icon04 ecom green

4
Wyznaczamy cele
icon05 ecom green

5
Wdrażamy rozwiązania
icon06 ecom green

6
Monitorujemy efekty

W Virtual People mamy szczęście dysponować sprawdzoną ekipą, która kompleksowo zaspokaja potrzeby naszych klientów. Dzięki odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu członków naszego zespołu, zajmujemy się zarówno techniczną stroną wdrożenia, jak również pełną obsługą marketingową. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić rozwój Twojego e-commerce w zasadzie na każdym polu. Możesz na nas liczyć w następującym zakresie:


ecom team1920

Skontaktuj się z nami

Możesz na nas liczyć w następującym zakresie:

Warstwa wizerunkowa
Sklep internetowy
Narzędzie B2B
Zautomatyzowane systemy transportu
Zautomatyzowany proces fakturowania
Systemy płatności online
Integracja z systemami magazynowymi
Integracja z porównywarkami (np. Ceneo)
Integracja z systemami aukcyjnymi (np. Allegro czy eBay)
Copywriting
Biznes consulting
Marketing support
ecom dot mob

Kropka nad „i”, czyli siła optymalizacji

Analiza potrzeb klienta, stworzenie konkretnego planu i wdrożenie działań to jednak dopiero połowa sukcesu. Jeśli rozwój w e-commerce ma przebiegać we właściwy sposób, niezbędne jest stałe analizowanie i bieżąca praca nad każdym z elementów, powiązanych z automatyzacją oraz przebiegiem procesów sprzedażowych – od generowania leadów, aż po monitorowanie i ulepszanie konwersji w Twoim sklepie. Tylko takie podejście i poświęcenie należytej uwagi optymalizacji wszystkich detali sprawi, że będziesz w stanie znacząco wyróżnić się na tle konkurencji, a Twój biznes w internecie zdobędzie taką pozycję, jaką wymarzyłeś sobie na starcie.

ecom bottom

Współpracując z Virtual People, zapewniasz sobie gwarancję solidności i fachowości. Nasz doświadczony zespół managerów, grafików, programistów, marketingowców oraz copywriterów będzie do Twojej dyspozycji i kompleksowo zajmie się rozwojem Twojego biznesu w branży e-commerce. To właśnie dzięki tym specjalistom, oferujemy nie tylko pomoc stricte techniczną, ale zapewniamy również pełne wsparcie Twojej kampanii reklamowej, budujemy sprzedaż i tworzymy bazę klientów.

To co, udało nam się zdobyć Twoje zainteresowanie?
Chciałbyś porozmawiać i dowiedzieć się nieco więcej?

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy
contact form mob

Virtual People to zespół ludzi nie tylko z wiedzą, ale też z pasją i wizją.

  Zapraszamy do współpracy

  Chętnie podzielimy się nimi wszystkimi  Oferta dla Marketing
  Chcesz zacząć od innych usług?
  Web
  Zaufali nam
  Zaufało nam już ponad 400 firm z Polski i świata.
  our clients hp our clients hp mob