Więcej w kategorii:

Blog wszystkie Blog Marketing
05.05.2023

Performance marketing – co to takiego?

Autor:

Tomasz Rejman

Performance marketing, to zestaw działań mających na celu zachęcenie odbiorcy do wykonania określonej akcji. Akcją tą może być na przykład kliknięcie w baner reklamowy lub wejście na stronę internetową i dokonanie zakupu. Ważne jest, aby możliwe było dokładne zmierzenie stopnia osiągnięcia celu przy użyciu narzędzi analitycznych dostępnych w Internecie.

Określenie konkretnych efektów działań marketingowych często bywa trudne. Mimo inwestycji, wciąż trudno jest ocenić czy warto zdecydować się na długoterminową strategię, gdy oczekujemy na wyniki i dokładne analizy. Czy istnieje zatem sposób, który będzie jednocześnie efektywny i przynosił oczekiwane zyski?

Na czym polega performance marketing?

Performance marketing jest rodzajem reklamy internetowej, która zmieniła pojęcie reklamy. To obecnie jedno z najpopularniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań reklamowych. Nie bez powodu!

Performance marketing to podejście marketingowe skupione na efektywności. Polega ono na tworzeniu i wdrażaniu strategii, których celem jest osiągnięcie jak największych rezultatów przy określonym budżecie reklamowym. Innymi słowy, performance marketing kładzie nacisk na mierzenie wyników i optymalizację działań w celu zwiększenia ich skuteczności.

Ta forma reklamy opiera się na wykorzystaniu danych i analizie wyników, co umożliwia dokładne określenie efektów kampanii i podejmowanie trafnych decyzji w celu poprawy ich wyników. Performance marketing jest idealnym narzędziem dla firm, które chcą dokładnie kontrolować swoje wydatki reklamowe i osiągać maksymalną wartość ROI (zwrotu z inwestycji).

Performance marketing w social mediach

Performance marketing w social mediach to strategia, która skupia się na osiąganiu konkretnych celów marketingowych poprzez wykorzystanie narzędzi społecznościowych. Reklamodawcy mogą skutecznie docierać do swojej grupy docelowej i monitorować wyniki swoich działań.

Najpopularniejszymi kanałami społecznościowymi w performance marketingu są Facebook Ads, Instagram Ads, LinkedIn Ads czy Twitter Ads. Dzięki precyzyjnym narzędziom targetowania i pomiaru efektów, performance marketing w social mediach staje się coraz bardziej popularnym a jednocześnie bardzo skutecznym sposobem na promowanie produktów i usług w internecie.

Kampanie performance max – co to takiego?

Performance Max to innowacyjny typ kampanii w Google Ads, który korzysta z algorytmów uczenia się. Choć podobne mechanizmy były już wcześniej stosowane w innych typach kampanii, jak inteligentne kampanie produktowe czy elastyczne reklamy w sieci wyszukiwania, to Performance Max wyróżnia się optymalizacją reklam w wielu kanałach w ramach jednej kampanii.

Dzięki temu narzędziu reklamodawcy mają dostęp do wszystkich zasobów reklamowych Google w jednym miejscu, co stanowi świetną alternatywę dla kampanii opartych na słowach kluczowych w sieci wyszukiwania.

Algorytmy Performance Max same dopasowują stawki i same dobierają elementy reklamy, takie jak np. banery, teksty i logo, aby znaleźć najlepsze kombinacje.

Jak dobierane są zasoby reklamowe?

Zasoby reklamowe dobierane są automatycznie na podstawie danych zbieranych przez algorytm – przez 24 godziny na dobę!

Dzięki Performance Max tworzymy jedną kampanię, która pozwala na wyświetlanie reklam we wszystkich kanałach oferowanych przez Google Ads, takich jak sieć wyszukiwania, sieć reklamowa, YouTube, Gmail, Google Maps czy karty Discover.

Poznaj zalety performance marketingu

Jedną z najważniejszych zalet performance marketingu jest to, że jest on mierzalny – dzięki temu możemy śledzić efekty kampanii za pomocą określonych wskaźników liczbowych. Charakteryzuje go duża transparentność, ponieważ klienci są regularnie informowani o wynikach działań i wiedzą za co płacą.

Kampanie efektywnościowe można również dywersyfikować, co przynosi lepsze efekty, gdyż wykorzystuje się różne kanały pozyskiwania klientów.

Performance marketing jest także elastyczny, umożliwia bowiem szybkie modyfikacje założeń kampanii i przesuwanie środków do tych miejsc, które przynoszą największe zyski.

Dzięki umiejętnemu targetowaniu grupy odbiorców oraz dobieraniu odpowiednich kanałów komunikacji, marketing efektywnościowy jest oszczędny, a każda wydana złotówka to inwestycja.

To także dobra inwestycja, ponieważ daje duże prawdopodobieństwo zwrotu kosztów, w przeciwieństwie do np. kampanii wizerunkowych.

Kampanie efektywnościowe często przynoszą szybkie rezultaty, a efekty są widoczne już po jednym dniu od uruchomienia działań.

Dla kogo performance marketing?

Performance marketing to połączenie strategii, analityki i kanałów dopasowanych do potrzeb Twojego biznesu. Wszystkie działania prowadzone są zgodnie z wyznaczonymi przez Ciebie celami. W trakcie kampanii zbieramy informacje o użytkownikach, którzy wchodzą w interakcję z Twoimi reklamami, a następnie wykorzystujemy dane analityczne, aby obniżyć koszty reklam i jednocześnie zwiększyć zyski.

Jeśli dążysz do:
– osiągania konkretnych i wymiernych efektów,
– kontrolowania kosztów i zysków,
– skalowania działań marketingowych,
– ekspansji na nowe rynki zbytu
– oraz optymalizacji kampanii na podstawie rozbudowanej analityki i zwiększania współczynnika konwersji,

to performance marketing jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.


Zaufali nam
Zaufało nam już ponad 400 firm z Polski i świata.