Dobryadres.pl

Zakres prac

  • Stworzenie pełnej identyfikacji wizualnej w sieci poprzez strony www
  • Wdrożenie programistyczne
  • Zaplanowanie struktury UX i UI
  • Stworzenie strategii i optymalizacji działań reklamowych

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pośredników Nieruchomości zgłosiło się do nas w sprawie swojego portalu internetowego, który funkcjonował już w sieci, ale nie przynosił oczekiwanych rezultatów. Poprosili nas o wykonanie dokładnej analizy, aby sprawdzić ich wyniki, które osiągają.

Koordynator projektu
Tomasz Stypa
Tomasz Stypa

Założenia projektu

Strona internetowa naszego klienta z branży nieruchomości miała stanowić konkurencję dla otodomu, tyle że z ograniczeniem na rynek szczeciński. Na stronie miały znajdować się ogłoszenia nieruchomości pośredników ze Szczecina i klient, zamiast korzystać z serwisu ogólnopolskiego, miał mieć łatwiejszy dostęp do zakupu. Po przeprowadzonej analizie stwierdziliśmy, że na stronie znajdują się elementy, które moglibyśmy zmodyfikować i przedstawiliśmy je klientowi. Zaprezentowaliśmy szereg rozwiązań, które mogliśmy im zaoferować i wprowadzić na stronę.

Założenia projektu
Analiza budowy strategii
Założenia projektu
Stworzenie identyfikacji wizualnej strony
Założenia projektu
Optymalizacja pod kątem SEO
Założenia projektu
Rozbudowany social media marketing

Rezultat

Nasze pierwsze działania dotyczyły sfery marketingowej, przede wszystkim w dziedzinie social media marketing - Google Ads i Facebook Ads. Stworzyliśmy całą, nową identyfikację wizualną i szatę graficzną. Cały serwis został kompleksowo przemyślany pod kątem UX i UI oraz optymalizacji SEO. Zmodyfikowaliśmy te elementy, które wykazaliśmy klientowi na etapie analizy, a także dodaliśmy zupełnie nowe i odnotowaliśmy poprawę funkcjonalności serwisu. Promocja szczecińskiego rynku biur nieruchomości, z racji, że była główną ideą tego projektu, sukcesywnie szła do przodu, a sam projekt okazał się sporym sukcesem. Po 1,5 roku współpracy, wejścia na portal wzrosły czterokrotnie.

Miesięczna ilość odsłon

50 000

Ogólny wzrost odwiedzin witryny

183%

Wzrost ruchu organicznego

60%

Fraz w top 1-3

76

Już wiemy, że pracownicy Virtuala są niezastąpieni. Współpraca z nimi to fascynujące doświadczenie i z pewnością o tym nie zapomnimy.

ZACHODNIOPOMORSKIE STOWARZYSZENIE ZARZĄDCÓW NIERUCHOMOŚCI