04.12.2022

Jak zacząć promować swój biznes w sieci?

Autor:

Marek

Jak zacząć promować swój biznes w sieci?

Promowanie biznesu wymaga prowadzenia działań wielotorowych. Niemniej nikt dziś nie zaprzeczy, że podstawą jest marketing internetowy. Promowanie biznesu w Szczecinie to konieczność przemyślanej aktywności w sieci. Jednak od czego zacząć? Jakie rozwiązania zapewnią firmie sukces?

Zakładanie firmy Szczecin – pomyśl o marketingu
Promowanie biznesu powinieneś uwzględnić już na etapie zakładania firmy. Skuteczny marketing firmy Szczecin wymaga stworzenia przemyślanej i spójnej identyfikacji wizualnej. Jej podstawę stanowią nazwa i logo firmy. Warto poświęcić nieco czasu na ich opracowanie, najlepiej zlecając to zadanie profesjonalistom. Tworząc logo i nazwę należy pamiętać o następujących kwestiach:

-Zgodność z profilem i działalnością firmy – nazwa nie musi wprost informować o tym, czym się zajmujesz, jednak powinna być powiązana z branżą czy produktami, które oferujesz.

-Brak nadmiernego skomplikowania – aby klient zapamiętał markę, nazwa nie może być zbyt długa i trudna, a logo skomplikowane. Prostota w tym obszarze daje duże możliwości w zakresie działań promocyjnych, umożliwiając umieszczenie znaków rozpoznawczych firmy w dowolnym miejscu, nawet na niewielkiej przestrzeni, przy użyciu dowolnej metody nadruku.

-Pozytywne skojarzenia – korzystaj ze słów i barw, które dobrze się kojarzą, aby już poprzez kontakt z nazwą lub logo Twojej firmy w odbiorcy budziły się pozytywne emocje.

Marketing firmy w sieci, czyli pozycjonowanie

Obecnie promowanie biznesu w sieci polega w głównej mierze na pozycjonowaniu. Mowa o szeregu działań, których celem jest uzyskanie jak najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania na frazy kluczowe związane z Twoją działalnością. Dotyczy to zarówno biznesów internetowych jak i stacjonarnych. Dzisiaj internet jest dla konsumentów głównym źródłem informacji o dostępnych produktach i usługach.

Pozycjonowanie organiczne, czyli uzyskanie wysokich wyników w sposób naturalny, bez uiszczania opłaty za linki sponsorowane, wymaga aktywności w 2 obszarach:

on-site – wszelkie działania na promowanej stronie, czyli witrynie firmowej.
off-site – działania poza pozycjonowaną stroną.

Pozycjonowanie on-site to między innymi optymalizacja techniczna strony, poprzez skrócenie linków, kompresję plików i dopracowanie wszelkich innych kwestii gwarantujących szybkie wczytywanie strony głównej i wszystkich podstron danej witryny. Ponadto należy uzupełnić stronę treścią, zawierającą określone frazy kluczowe, wybrane na podstawie między innymi analizy grupy docelowej i wyników konkurencji.

Natomiast działania off-site to głównie pozyskiwanie linków przychodzących. Decydując o pozycji storny w wynikach wyszukiwań, algorytm Google bierze pod uwagę jej popularność w sieci. Istotną rolę odgrywa prestiż stron linkujących, a także sposób umieszczenia odnośnika w treści. Nie bez znaczenia jest też sam tekst, zarówno pod kątem merytorycznym, jak i formy.

Marketing firmy Szczecin – działaj lokalnie
Promowanie biznesu Szczecin wymaga zastosowania nie tylko pozycjonowania ogólnego, ale też lokalnego. Mowa o pozyskiwaniu klientów, poszukujących usług i produktów w określonej lokalizacji. Przykładowo, strona sklepu z butami w Szczecinie powinna być pozycjonowana nie tylko pod frazę “buty”, ale też “buty Szczecin”. Pozycjonowanie lokalne poleca się też firmom prowadzącym działalność ogólnokrajową, ze względu na prostszą drogę do uzyskania wysokich pozycji w regionalnych wynikach wyszukiwania.

Płatne linki i reklamy Google Ads
Zakładanie firmy Szczecin zwykle wiąże się z wysokimi kosztami. Początkujące przedsiębiorstwa liczą każdy grosz, mimo to warto wygospodarować odpowiednie środki na marketing. W pierwszych miesiącach obecności marki na rynku najważniejsze jest zwiększenie jej rozpoznawalności. Pozycjonowanie organiczne wymaga czasu, zatem warto zdecydować się na wykupienie płatnych linków. Jak to działa? Otóż istnieje możliwość zapłacenia Google za umieszczenie odnośnika do Twojej strony na szczycie wyników wyszukiwań, z oznaczeniem, że jest to link sponsorowany. W dłuższej perspektywie działania to odznacza się niższą skutecznością niż pozycjonowanie organiczne, jednak na początek stanowi dobre rozwiązanie.

Promowanie biznesu w mediach społecznościowych
W wyróżnieniu marki i informowaniu potencjalnych klientów o jej istnieniu mogą pomóc social media. Jedną z pierwszych czynności wykonywanych w ramach marketingu firmy powinno być założenie jej profili w głównych social mediach. Pozyskiwanie klientów jest możliwe poprzez ciekawe i angażujące posty. Jednak podobnie jak w przypadku pozycjonowania, na zbieranie owoców pracy potrzebny jest czas, natomiast na początku warto skorzystać z płatnych rozwiązań. Posty sponsorowane pozwolą Ci pozyskać pierwszych obserwatorów. Później pod warunkiem ciekawego contentu i odpowiedniej aktywności możesz liczyć na stały napływ followersów, a w konsekwencji nowych klientów.

Internetowy marketing firmy to szereg działań prowadzonych nieustannie – kampania promocyjna tak naprawdę nigdy się nie kończy. Dla uzyskania pozytywnych efektów niezbędna jest przemyślana strategia, dlatego trudne zadanie pokonania konkurencji najlepiej powierzyć fachowcom.


Zaufali nam
Zaufało nam już ponad 400 firm z Polski i świata.