Więcej w kategorii:

Blog Marketing Blog wszystkie
28.06.2021

Videoinfografika – co to właściwie jest?

Autor:

Dariusz Romaniec

Dynamika, ruch, dźwięk i przyciągające uwagę grafiki — to właśnie kluczowe elementy w trakcie tworzenia skutecznych videoinfografik. Odpowiednio dopracowane elementy pozwalają stworzyć świetną koncepcję, która cieszy się coraz większą popularnością wśród odbiorców i potencjalnych klientów!

Rozbudowane formy reklamowe

W branży reklamowej szybki i prosty przekaz to fundament, który decyduje o tym jak prezentuje się marka, a także czy odnosi faktyczny sukces na rynku. Wprowadzenie nowoczesnych metod marketingowych doprowadziło do stworzenia videoinfografik — czyli form prezentacji produktu, usługi lub treści, który łączy w sobie wiele sposobów oddziaływania na odbiorcę. Aby zainteresować klienta warto postawić zarówno na atrakcyjny wygląd, dopasowany dźwięk, jak i łatwo przystępny format planowanej videoinfografiki.

Wśród najpopularniejszych typów filmików reklamowych wyróżniamy przede wszystkim spoty reklamowe, których zasięgi przekładają się na ogromne zyski dla marki. Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszą się videoinfografiki dowolnych produktów lub ofert usługowych. Warto również nadmienić, że dla profesjonalnych przedsiębiorstw filmy wizerunkowe mogą okazać się kluczowym elementem ich kampanii reklamowej.

Jak wyglądają videoinfografiki?

Z pewnością na pierwszy rzut oka kampania w formie video buduje pozytywny i profesjonalny odbiór firmy. Aby zagwarantować swojej marce wyłącznie korzyści związane z taką formą reklamy warto postawić na agencje, które korzystają z rozbudowanych form. W ich skład wchodzą przede wszystkim różnego rodzaju krótkie filmiki reklamowe, usługowe, produktowe — a nawet estetyczne reklamy video. Zwykle prezentowane dane lub informacje w filmikach mają formę grafik, piktogramów oraz najważniejszych — animacji.

Przed przystąpieniem do tworzenia video każdy projekt należy odpowiednio spersonalizować pod kątem klienta, stworzyć scenariusz, aby następnie móc zająć się produkcją filmu dla klientów ze Szczecina i nie tylko. Na następnym etapie postprodukcji zostają dopracowane szczegóły, takie jak płynny montaż, efekty wizualne, dźwiękowe, a także sprawdzenie ogólnego odbioru całości. Stworzony w ten sposób filmik reklamowy doskonale nadaje się na różnego rodzaju serwisy społecznościowe, strony internetowe, czy też kanał na YouTube!

Jak działają filmiki reklamowe?

Angażujące video reklamowe wyróżnia się na tle wielu innych statycznych reklam przede wszystkim tym, że o wiele efektywniej dociera do odbiorcy. We współczesnych czasach jest to szczególnie ważne z tego względu, że jesteśmy otoczeni światem reklam, który w pewnym momencie sprawia, że przestajemy je świadomie zauważać. Aby doskonale wyróżnić swój filmik reklamowy na samym początku zadbaj o to, aby charakteryzował się bardzo dobrą jakością oraz płynnością ładowania np. na stronie internetowej.

Za największą zaletę videoinfografik wyróżnia się ich skrótowy i uniwersalny charakter. W bardzo krótkim czasie profesjonaliści potrafią zawrzeć wszelkie kluczowe informacje na grafikach oraz w formie dźwięku. Dodatkowo świetnie spisują się bez względu na branżę — co z resztą widać po wielu markach ze Szczecina, dla których reklama i animacja to prosta droga do zatrzymania zainteresowania klienta.

Korzyści ze stosowania videoinfografik

Decydując się na innowacyjne spoty reklamowe, czy też produktowe możesz wprowadzić do swojej firmy zupełnie nową jakość treści i usług. Ponadto rozwiązania te przyczyniają się do zwiększenia pozytywnego wizerunku marki — co na dzisiejszym rynku jest niezwykle ważne. Jednocześnie zyski związane z ich skutecznością znacznie przewyższają koszty wykonania filmiku lub animacji online przez firmy ze Szczecina.

Wybór rzetelnej firmy zajmującej się tworzeniem videoinfografik to z pewnością spore wyzwanie. Aby je nieco ułatwić warto kierować się przede wszystkim znajomością przykładowych realizacji, a także zakresem usług. Podczas tworzenia kampanii reklamowych lub contentu strony o wiele atrakcyjniejsze stają się agencje, które oferują kompleksowe podejście do tematu. W taki sposób otrzymujesz gotowy produkt, jakim jest właśnie film reklamowy dotyczący np. firm ze Szczecina.


Zaufali nam
Zaufało nam już ponad 400 firm z Polski i świata.