Nie wiesz jaką platformę wybrać?
Przeanalizujemy wspólnie różne rodzaje dostępnych rozwiązań i pomożemy ci dobrać to najbardziej optymalne dla Twoich potrzeb. każdy silnik sklepowy ma bowiem różne możliwości i wpasowuje się w inne potrzeby. Jeśli chcesz wiedzieć więcej Zajrzyj tutaj.
Porównaj i
- Bogata funkcjonalność podstawowa
- Solidny silnik
- Przystępny cenowo
- Pakiet gotowych rozwiązań
- Ograniczenia dodatkowych funkcji
- Trudność customizacji
- Bazuje na silniku WordPress
- Łatwy w obsłudze
- Relatywnie tani
- Dobry dodatek do WWW
- Brak dodatkowych funkcjonalności
- Ograniczona moc silnika
- Rozbudowana customizacja
- Ponad 300 dostępnych funkcji
- Możliwość personalizacji
- Darmowa wersja podstawowa
- Czasochłonność personalizacji
- Ograniczenia w wersji podstawowej
Rozwiązania dedykowane
- Pełna customizacja
- Projekt dopasowany do klienta
- Dedykowane rozwiązania
- Nieograniczone możliwości
- Wymaga analizy przedwdrożeniowej
- Długi czas realizacji
- Wysokie koszty wdrożenia
Dopasuj rozwiązanie do Swoich potrzeb!
Plusy
Posiada bardzo bogatą funkcjonalność podstawową i charakteryzuje się znakomitym silnikiem zarówno na rynek polski, jak i zagraniczny. Oferuje szereg praktycznych udogodnień, w dodatku jest dość przystępny cenowo. Jeśli zakładamy tradycyjną sprzedaż internetową, która nie wymaga żadnych zaawansowanych konfiguratorów online, to rozwiązanie perfekcyjnie wpisze się w nasze potrzeby. Shoper posiada rozbudowany zbiór pluginów oraz gotowych rozwiązań, które znacząco ułatwiają działalność w jego obrębie. Co więcej, system ten jest wyposażony w wiele funkcji, o których istnieniu nie wiesz na starcie, a które w dalszej części prowadzonej przez Ciebie działalności okażą się niesamowicie użyteczne.
Minusy
Shoper zapewnia ograniczone możliwości w zakresie wdrażania dedykowanych funkcjonalności. Jest to system, który trudno customizować, przez co nie da się go rozwijać w dowolny sposób. Ostatecznie pozostajemy więc w pewnym sensie ograniczeni i zmuszeni do stosowania wyłącznie istniejących już rozwiązań.
Dla kogo?
Korzystanie z Shopera zdecydowanie polecimy wszystkim osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z e-handlem i potrzebują systemu, spełniającego dzisiejsze wymogi sprzedaży, ale jednocześnie nieangażującego w cały proces projektowania.
Plusy
WooCommerce to interesujące rozwiązanie, które cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. System stanowi tak naprawdę wtyczkę i jest oparty na silniku WordPress. Jednym z jego największych atutów, a zarazem powodem, dzięki któremu zyskał tak duże zainteresowanie, jest to, że należy do grupy tańszych i budżetowych rozwiązań.
Minusy
W jego funkcjonalności pojawiają się również pewne ograniczenia, których nie sposób obejść. System, z uwagi na swój nie najmocniejszy silnik, nie sprawdzi się najlepiej w sytuacji, gdy mówimy o pełnym prowadzeniu biznesu e-commerce.
Dla kogo?
W pierwszej kolejności dla osób, które znają WordPressa, chcą i lubią z nim pracować. System jest polecany do prostej sprzedaży, np. kilku pojedynczych produktów na stronie www.
Plusy
Niezwykle popularny silnik, który pozwala na korzystanie z bardzo wielu możliwości customizacji. System oferuje ponad trzysta różnych funkcji i umożliwia wprowadzanie plastycznych rozwiązań, dzięki którym możemy w dużej mierze personalizować nasz sklep. Presta działa na otwartym oprogramowaniu, a co za tym idzie, jej podstawowa wersja jest darmowa.
Minusy
Mimo braku początkowej odpłatności, należy liczyć się z tym, że te koszty mogą się z czasem pojawić. Aby Presta stała się profesjonalnym narzędziem sprzedażowym, wymagane jest bowiem wprowadzenie szeregu konkretnych dostosowań. Jej wdrożenie oraz optymalne wykorzystanie wymaga więc naturalnie większej pracy oraz dodatkowych środków finansowych, jakie musi na ten cel przeznaczyć klient.
Dla kogo?
PrestaShop jest skierowany głównie do średnich oraz dużych sklepów internetowych. Stosowanie tego systemu do większych i bardziej rozbudowanych projektów jest oczywiście możliwe, ale wymaga rozszerzonej wersji systemu.
Rozwiązania dedykowane
Plusy
Największym plusem rozwiązań dedykowanych jest to, że naszym ogranicznikiem staje się w zasadzie jedynie wyobraźnia. Taki wariant daje zdecydowanie większe możliwości customizacji, a co za tym idzie, pojawia się szansa na dostosowanie sklepu w stu procentach do indywidualnych wymagań i potrzeb klienta. Bez większego kłopotu można dobudować każdą funkcjonalność i przygotować efekt finalny, który będzie w pełni odpowiadał wyobrażeniom.
Minusy
Stosowanie tego rozwiązania łączy się bezpośrednio ze zdecydowanie dłuższym procesem analitycznym. Brak działania na zdefiniowanych szablonach wydłuża czas oczekiwania na końcowy rezultat, a sam proces jest naturalnie dużo bardziej kosztowny.
Dla kogo?
System dedykowany rekomendujemy przede wszystkim sprzedawcom z doświadczeniem, którzy poznali już działanie tej części wirtualnego rynku, mają ściśle określony profil klienta, potrafią konkretnie sprecyzować własne wymagania oraz doskonale wiedzą, czego potrzebują. Rozwiązania dedykowane polecamy więc tym, którzy szukają potężnych i spersonalizowanych narzędzi, a zachowanie oszczędności budżetowych nie jest determinującym czynnikiem podczas budowy sklepu.
Wprowadziliśmy Was już nieco w świat e-commerce i sklepów internetowych, więc teraz czas na wykonanie kolejnego kroku. Chcesz porozmawiać w gronie specjalistów i ustalić, jaką drogą osiągnąć planowany efekt? Zgłoś się do nas. Gruntownie przeanalizujemy Twoją sytuację i pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie, które idealnie wpisze się w wyobrażenia oraz potrzeby.